Pieniądze płyną na Śląsk

​FINANSE \ Setki milionów złotych na rozwój infrastruktury i OZE oraz walkę ze smogiem

numer 2454 - 10.10.2019Gospodarka

Zaniedbywany przez lata region śląski znów może liczyć na wsparcie. Dzięki dobrej współpracy rządu i samorządu do regionu trafiło właśnie 85 mln zł na odnawialne źródła energii, 150 mln zł na program #StopSmog i 270 mln zł w programie Infrastruktura i Środowisko. W najbliższych dniach pojawią się kolejne projekty w Programie dla Śląska.

Jak zapowiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, liczący dziś 87 projektów Program dla Śląska ma zostać rozbudowany do blisko 100 inicjatyw. Są nawet szanse na powiększenie puli unijnych środków dla regionu, bowiem woj. śląskie od wielu miesięcy aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do skutecznego wykorzystania funduszy z nowego budżetu UE. – Nasz region ma potencjał, aby efektywnie przejść przez proces transformacji i wejść na nową ścieżkę rozwoju gospodarczego, naukowego, medycznego i społecznego – zapewnia marszałek Jakub Chełstowski.

Jak ocenia Krzysztof Wójcik z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej, Śląsk może być wzorem dla wielu innych regionów w Europie. – W nowej unijnej perspektywie finansowej wojzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się