Strategiczna przeprawa

Ostrołęka Most na Narwi otwarty

numer 2454 - 10.10.2019

Most na Narwi w Ostrołęce został otwarty. Tym samym miasto odzyskało strategiczną dla rozwoju przeprawę, która umożliwia ruch ciężarowy bez wielokilometrowych objazdów. To inwestycja, o którą Ostrołęka walczyła wiele lat. Koszty naprawy starego mostu przekraczały możliwości budżetu miasta. Wyniosły przeszło 35 mln zł. Dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na dofinansowanie remontu z budżetu państwa.

Przeprawa przebiegająca wzdłuż drogi krajowej numer 61 była zamknięta od lutego ubiegłego roku. Jeszcze wcześniej most został zamknięty dla ruchu ciężarowego. Oznaczało to dla kierowców ciężarówek konieczność pokonania kilkudziesięciu kilometrów do najbliższej przeprawy.

Modernizacja kosztowała 35 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków państwowych. To inwestycja, która w Ostrołęce była oczekiwana od lat, bo o tym, że stary most się sypie, wiadomo było już dekadę temu. – Stan techniczny mostu pogarszał się od dawna i wreszcie musiał zostać zamknięty. Od lat staraliśmy się o dofinansowanie jego przebudowy, bo dla miasta to zbyt wielka inwestycja, by ją udźwignąć samodzielniezawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się