​Legionovia po nowemu

numer 2454 - 10.10.2019

Wreszcie ma być gra o coś więcej niż tylko utrzymanie. Kompletnie przemeblowana DPD Legionovia rozpoczyna w piątek ligowy sezon. W kadrze doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Podwarszawski zespół wzmocniła aż dziesiątka zawodniczek. Zespół poprowadzi też nowy trener Włoch Alessandro Chiappini.

Legionovia w ostatnich kilku latach plasowała się w drugiej połówce tabeli, przeważnie w jej dolnej części. W poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce, a po nim w klubie doszło do sporych przetasowań. Klub zaczął od podania informacji o nowym sztabie szkoleniowym, któremu przewodzi Chiappini. Włoch już dobrze zna polską ligę – prowadził wcześniej Atom Trefl Sopot, Proximę Kraków i Eneę PTPS Piła. Obecnie jest także trenerem reprezentacji Słowenii. – Nie jestem zwolennikiem zagranicznych szkoleniowców, ale Alessandro bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo podoba mi się też to, jak prowadzi zajęcia. Mamy taką samą wizję do tej drużyny – zaznaczył w rozmowie z PAP prezes drużyny z Legionowa Sławomir Supa.

To właśnie m.in. Chiappini przyciągnął do tego klubu Tokarską, która ma na koncie nie tylko sukcesy klubowe, ale i ponad 50 występów w reprezentacji Polski. – Zdecydowałam się na Legionowo, ponieważ wiele rzeczy przemawiało za tym, aby spróbować podjąć się tego wyzwaniazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się