​Marcin Krzyżanowski do Marii Lempart, liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

numer 2454 - 10.10.2019

Marcin Krzyżanowski zarzucił Marii Lempart publiczne sianie nienawiści i głoszenie nieprawdy poprzez propagowanie akcji #niegłosujęnaPiS.

Hasła tej akcji są tak absurdalne, że równie dobrze organizacja mogłaby napisać, że #niegłosujęnaPiS, bo rzucali kamieniami i zabili dinozaury. Oczywiście szanuję Pani wybory światopoglądowe oraz polityczne, ale proszę, aby nie siała Pani nienawiści oraz nie podawała oczywistej nieprawdy” – napisał Krzyżanowski.

„Nieprawdą są wypowiedziane przez Panią słowa: »PiS życzy mi śmierci. Życzy mi śmierci w wyniku braku dostępu do potrzebnych leków i opieki medycznej, życzy mi śmierci, bo jestem kobietą, życzy mi śmierci, bo jestem lesbijką. Życzy mi, żebym się udusiła lub ugotowała, bo jest zbyt tępy, żeby pojąć, że mamy katastrofę klimatyczną«” – dodał Krzyżanowski.

Krzyżanowski przedstawił w liście liczne argumenty, które przeczą zdecydowanie zarzutom Marii Lempart: „PiS nie życzy Pani śmierci i staramy się zwiększyć dostępność leków i opieki medycznej, wydając o około 30 mld zł więcej niż za czasów koalicji PO-PSL, tj. 1/3 więcej niż za rządów PO-PSL. Prawda o rządach PO-PSL jest taka, że na ochronę zdrowia wydawano mniej niż zapisane było w planach budżetowych.

PiS szanuje kobiety i nie życzy Pani śmierci, bo jest Pani lesbijką. Większość członków PiS, jak i jego sympatyków jest katolikami i tolerancja dla drugiego człowieka jest czymś oczywistymzawartość zablokowana

Autor: jw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się