​Śląsk II wciąż ucieka

numer 2454 - 10.10.2019

Podczas reprezentacyjnej przerwy na murawę nie wybiegną dolnośląskie zespoły dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Nie oznacza to jednak, że na boiskach w naszym regionie nic się nie wydarzy. Coraz ciekawsza staje się rywalizacja wśród trzecioligowców.

Derbowej porażki Śląska II Wrocław ze Ślęzą nie potrafili wykorzystać piłkarze zarówno Ruchu Zdzieszowice, jak i Pniówka ’74 Pawłowice. Zespół z województwa opolskiego w ostatniej kolejce przegrał u siebie 1:2 z Lechią Zielona Góra. Natomiast Pniówek z takim samym rezultatem uległ Gwarkowi Tarnowskie Góry. Te wyniki oznaczały zachowanie przez rezerwy zielono-biało-czerwonych przodownictwa w tabeli, a jednocześnie sprawiły, że różnice punktowe w czołówce są coraz mniejsze.

Śląsk II, który jako beniaminek w fenomenalnym stylu rozpoczął rozgrywki, wygrywając cztery spotkania z rzędu, w ostatnich czterech meczach zgromadził tylko 4 pkt. Dla porównania, rozpędzająca się Ślęza między 7. a 10. kolejką zdobyła 10 oczek. Żółto-czerwoni obok lokalnego rywala, pokonali także m.in. Foto-Higienę Błyskawicę Gać, która przez długi czas jako jedyna dotrzymywała kroku podopiecznym trenera Piotra Jawnegozawartość zablokowana

Autor: Paweł Sasiela


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się