Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Z Jeleniej Góry w Himalaje… jelczem!

Dodano: 11/10/2019 - numer 2455 - 11.10.2019
W 40. rocznicę zdobycia przez Polaków Mount Everestu zimą Maciej Pietrowicz chce pojechać w Himalaje. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że trasę ponad 10 tys. km ma pokonać kultową polską ciężarówką – jelczem! Wyprawa do Nepalu planowana na 2020 r. przypomina dokonania złotej ery polskiego himalaizmu, czyli osiągnięcia Polaków w najwyższych górach lat 70. i 80. Maciej Pietrowicz pochodzący z Jeleniej Góry, a mieszkający na co dzień we Wrocławiu, jest synem wspinacza wysokogórskiego Jerzego Pietrowicza, który brał udział w pierwszej jeleniogórskiej wyprawie w Himalaje w 1979 r. Syn odziedziczył po zmarłym ojcu dziennik wyprawy. – Nie miałem niestety sposobności usłyszeć od ojca o tej wyprawie. Zmarł, gdy miałem niespełna osiem lat. Do końca oddał się swojej pasji. Moje pełne
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze