Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wstańcie, chodźmy

Dodano: 12/10/2019 - numer 2456 - 12.10.2019
W najbliższa niedzielę 13 października w największych miastach województwa dolnośląskiego mieszkańcy będą wspominali św. Jana Pawła II z okazji XIX Dnia Papieskiego. Dzień Papieski organizowany jest w Polsce w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Hasło tegorocznego świętowania nawiązuje do książki papieża Polaka pod tym samym tytułem. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, powołana w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II za jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Polski proponuje, by skupić się na słowach z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski ­(2–10 czerwca 1979 r.), od czasu której mija właśnie 40 lat. Warto zauważyć, że była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w
     

41%
pozostało do przeczytania: 59%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze