reklama


​Ekolodzy słono opłacani za protesty

numer 2458 - 15.10.2019Świat

LONDYN W całej Europie trwają protesty działaczy klimatycznych. Brytyjska gazeta „Daily Mail” ujawniła właśnie, że są za to dobrze opłacani. Wśród sponsorów znalazł się kontrowersyjny finansista George Soros.

Organizacja ekologiczna Extinction Rebellion (XR) powstała w maju ub.r. w Wielkiej Brytanii. Bardzo szybko udało jej się zmobilizować ogromną liczbę osób i ich protesty stały się poważnym problemem dla rządu kraju i mieszkańców dotkniętych nimi miast. „Daily Mail” ujawnił w niedzielę, że nagłe powodzenie XR można wytłumaczyć tym, że ma potężnych sponsorów.

Według dokumentów, do których udało się dotrzeć dziennikarzom, XR od swojego powstania zapłaciła uczestnikom protestów ok. 200 tys. funtów, z czego 70 tys. dostali w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Kwoty wypłacane protestującym są coraz większe, rosną o ok. 40 tys. funtów co miesiąc. Pieniądze za protesty trafiają do małej grupy działaczy, większość z nich bierze udział w protestach za darmo. Dziennikarzom udało się ustalić, że pieniądze za aktywność brało na pewno 168 działaczy. Większość z nich to znane osoby, które przyciągają do protestów kolejnych chętnychzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama