fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Górnicy odetchnęli po wyborach

​PRZEMYSŁ \ PiS nie pozwoli na nierozsądną transformację polskiej energetyki

numer 2458 - 15.10.2019Gospodarka

Zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych daje nadzieję na dalszą udaną restrukturyzację górnictwa i dodatkowe pieniądze na transformację śląskiego przemysłu. – Górnicy szczerze się obawiali, że jeśli opozycja wróci do władzy, kopalnie znów będą zamykane, a ich pracownicy zwalniani – uważa ekonomista z Katowic Andrzej Nowaczek.

Nowaczek przypomniał zapowiedzi m.in. liderów Wiosny oraz skutki działalności na Śląsku koalicji PO-PSL, która pozostawiła górniczą branżę z ogromnymi długami. Dlatego górnicy liczyli na wygraną Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki, który kandydował do Sejmu właśnie z okręgu katowickiego, wielokrotnie podkreślał, że rząd PiS nie pozwoli na nierozsądną transformację systemu energetycznego, a w ślad za tym polskiego górnictwa.

Podobne deklaracje złożyła była premier, a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło, która wyraziła przekonanie, że kontynuowanie przyjętej wobec górnictwa drogi oznacza dla tej branży dobrą przyszłość. To ważna deklaracja, bowiem problemem dla górnictwa nadal pozostaje polityka UEzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę