​Azoty inwestują w badania i rozwój

numer 2458 - 15.10.2019Gospodarka

INNOWACYJNOŚĆ Grupa Azoty ZAK SA z Kędzierzyna będzie miała własne centrum badawczo-rozwojowe, które będzie pracowało nad innowacyjnymi rozwiązaniami w segmencie OXO i przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Segment OXO, obejmujący grupę produktów organicznych, to ważny element działalności Grupy Azoty. Głównymi produktami tego segmentu są alkohole OXO, plastyfikatory oraz aldehydy. Kędzierzyńska spółka jest jedynym producentem alkoholi OXO w Polsce.

– W 2019 r. w ofercie Grupy Azoty ZAK SA znalazły się estry specjalne Adoflex i Oxovilen. Liczymy, że efektem działania nowego laboratorium będą kolejne marki produktowe, dzięki którym rozszerzymy dotychczasową współpracę z partnerami segmentu OXO – powiedział Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK SA.

– OXO to jeden z kluczowych segmentów biznesowych Grupy Azoty ZAK SA, a jednocześnie nasza specjalizacja, zarówno w ramach Grupy Azoty, jak i krajowego rynku. Posiadając centrum badawczo-rozwojowe, będziemy mogli prowadzić większość specjalistycznych badań związanych z tym segmentem we własnym zakresie, co z ekonomicznego punktu widzenia jest bardzo uzasadnionezawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się