reklama


fot. Piotr Galant/Gazeta Polska

PKO BP może przejąć mBank

​FINANSE \ Największy polski bank PKO BP bada możliwość transakcji z Commerzbankiem

numer 2458 - 15.10.2019Gospodarka

Największy polski bank PKO BP analizuje możliwość odkupienia od Commerzbanku większościowych udziałów w mBanku. Takiego scenariusza nie wykluczył minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. – Aktywa bankowe są ciekawe i ważne z punktu widzenia funkcjonowania państwa – powiedział.

Po tym jak niemiecki Commerzbank, który jest większościowym udziałowcem mBanku zapowiedział jego sprzedaż, wrócił temat dalszej repolonizacji banków, zapoczątkowanej odkupieniem dwa lata temu od włoskiego UniCredit banku Pekao przez PZU i PFR. Tym razem jako ewentualnego nabywcę mBanku eksperci wskazują bank PKO BP. Jego prezes Zbigniew Jagiełło zapowiedział analizy pod kątem możliwości przejęcia aktywów mBanku.

Scenariusza przejęcia mBanku przez polski kapitał nie wyklucza minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. – Fakt posiadania znaczącego wpływu na sektor finansowy ma znaczenie, dlatego jeśli na rynku pojawiają się jakieś aktywa, które są ciekawe i ważne z punktu widzenia funkcjonowania państwa, a takimi aktywami są zawsze aktywa bankowe, to jest to dla rządu interesujące – powiedział Kwiecińskizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama