reklama


​Parkomaty zamiast parkingów

numer 2458 - 15.10.2019

Rozbudowa metra zmienia diametralnie sytuację komunikacyjną na Woli i Pradze. Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do tych zmian i analizuje objęcie strefą płatnego parkowania obszarów najbardziej narażonych na większy ruch – informuje stołeczny ratusz. Jednocześnie tłumaczy, że w „ciasnej śródmiejskiej zabudowie nie ma miejsca na garaże »parkuj i jedź«. O tym, że wielokrotnie padały obietnice budowy parkingów podziemnych w Warszawie, nie wspomina.

„Od kilku tygodni mieszkańcy mogą korzystać z trzech nowych stacji metra na Pradze i Targówku. Dobiega końca budowa trzech kolejnych na Woli. Uruchomienie nowych stacji to olbrzymie ułatwienie dla mieszkańców, ale przyczynia się również do większego deficytu miejsc parkingowych. Wielu kierowców z dalszych dzielnic korzysta bowiem z ulic w pobliżu stacji, aby zaparkować samochód i przesiąść się do metra. W ciasnej śródmiejskiej zabudowie nie ma miejsca na garaże »parkuj i jedź« (te powstają dalej od centrum), a wąskie uliczki szybko zapełniają się pozostawionymi na cały dzień samochodami osób przesiadających się do metra, utrudniając znalezienie miejsca okolicznym mieszkańcom” – czytamy na oficjalnej stronie urzędu miasta. Parkingi nie powstaną, a rozwiązaniem mają być płatne miejsca postojowe.

„Dlatego Zarząd Dróg Miejskich analizuje objęcie strefą płatnego parkowania tych obszarów, które są narażone na największy deficyt miejsc postojowych” – informuje ratuszzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama