reklama


​Metraco bez szans w starciu z Norweżkami

numer 2458 - 15.10.2019

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin przegrały we własnej hali z utytułowanym Storhamar Håndball Elite 22:38 (11:22). Norweżki nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest bardziej klasowa.

To była lekcja piłki ręcznej na najwyższym poziomie. Metraco, które od lat aspiruje do najlepszych w Europie, przekonało się, jak dużo jeszcze mu brakuje do ścisłego topu. Wszak Storhamar Håndball Elite jest liderem prawdopodobnie najlepszej ligi piłki ręcznej kobiet na świecie. Dodatkowo jest to aktualny wicemistrz kraju.

Już początek spotkania pokazał, że o wyrwanie korzystnego wyniku będzie piekielnie trudno. Storhamar rzucił trzy bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Bożena Karkut musiała już po 5 min brać przerwę na żądanie. Na niewiele to się jednak zdało. Przyjezdne raz za razem rzucały na bramkę Moniki Maliczkiewicz, słabo wyglądała też defensywa gospodyń. W norweskim ataku prym wiodły Tonje Enkerud i Emilie Hovden, a po drugiej stronie parkietu nie było zawodniczki, która by brylowała w szeregach Zagłębia. Do przerwy Handball Elite prowadziło 22:11 i było już niemal po meczuzawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama