Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Słaby wynik Koalicji Obywatelskiej?

Dodano: 16/10/2019 - numer 2459 - 16.10.2019
Komentatorzy wyborów w zależności od sympatii i antypatii ubolewają albo się cieszą, że Koalicja Obywatelska (a w zasadzie Platforma Obywatelska) uzyskała słaby wynik. Nie podzielam tej oceny. Uważam, że formacja, która została zdemaskowana jako marnie rządząca, która w pewnym sensie zdradziła swoich zwolenników, dokonując wolty od partii konserwatywno-liberalnej do dość nieokreślonego tworu, i którą kompromitowali posłowie, celebryci itd., osiągnęła zadziwiająco dobry wynik. Co o tym zadecydowało? Czy się nam to podoba, czy nie, opinia Adama Michnika i jego gazety wciąż jest traktowana przez dużą część mieszkańców naszego kraju jak wyrocznia. Ludzie wszystkich opcji przywiązują się do swoich partii i mediów. Zadziałał również, chociaż powoli już słabnie, mechanizm opierający się na nienawiści do PiS. Wielu posłów i senatorów KO zostało wybranych po prostu dlatego, że są oni cenieni przez swoich wyborców. Być może wynik tej formacji został także podniesiony przez poparcie jej przez laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.
     

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze