​Kondycja sektora MŚP jest dobra, ale są obawy

numer 2467 - 25.10.2019Gospodarka

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Polska gospodarka jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w UE. Ponad połowa firm z sektora MŚP ocenia swoją obecną kondycję finansową jako dobrą lub bardzo dobrą, ale rośnie liczba przedsiębiorców przewidujących pogorszenie w przyszłości – wynika z badania Diners Club Polska.

Dobra sytuacja makroekonomiczna przekłada się na polskie przedsiębiorstwa, których większość pozytywnie ocenia swoje perspektywy. Według cyklicznego badania Diners Club Polska prawie połowa (49 proc.) firm z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw ocenia swoją aktualną kondycję finansową jako dobrą, natomiast 6 proc. uznaje ją za bardzo dobrą. W stabilnej sytuacji jest blisko co trzecia firma (32 proc.). Negatywnie swoją obecną sytuację ocenia tylko 13 proc. – w tym 8 proc. źle, a 5 proc. bardzo źle.

– Kondycja polskich MŚP jest stabilna, ponad połowa jest w dobrej sytuacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ciągu trzech lat oceny się pogorszyły. Jeszcze w 2017 r. w dobrej lub bardzo dobrej sytuacji było 68 proc. firm. Rok temu już 56 proc., a obecnie 55 proc. – komentuje Monika Masztakowska z Diners Club Polskazawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama