fot. mat. pras./d

Nord Stream 2 to toksyczny projekt

​GAZ \ Fundacja Wolna Rosja ostrzega Europę przed rurociągiem Gazpromu

numer 2467 - 25.10.2019Gospodarka

Gazociąg Nord Stream 2 niesie ze sobą ogromne ryzyko dla Unii Europejskiej i jest projektem toksycznym – to najważniejsze wnioski z raportu Fundacji Wolna Rosja, przedstawionego w Parlamencie Europejskim w Strasburgu podczas międzynarodowej konferencji pt. „Putinowski gazociąg Nord Stream 2 i jego prawdziwa wartość dla Europy”.

Prokremlowscy lobbyści w Paryżu i francuskie firmy energetyczne nazywają Nord Stream 2 „projektem komercyjnym”. Jednak ten bardzo drogi projekt, który jest korupcyjnie finansowany przez monopolistę, kosztem rosyjskich podatników, ma wiele konsekwencji politycznych, gospodarczych i środowiskowych dla Europy – uważają autorzy analizy.

Eksperci ostrzegają rządy i społeczeństwa w Europie, zwłaszcza w Niemczech i Francji, przed negatywnymi konsekwencjami uruchomienia Nord Streamu 2. – Gazociąg zwiększy podatność na szantaż i rosyjską presję polityczną – wskazują. – Ponadto należy zauważyć, że Nord Stream 2 to zły jakościowo, nieefektywny projekt biznesowy, który nie ma ekonomicznego sensu dla Zachodu, zwłaszcza dla francuskich konsumentów – dodają rosyjscy eksperci fundacji.

Ostrzegają również, że powstający gazociąg stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europiezawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama