Bez Polaków, bez Hirschera

​NARCIARSTWO ALPEJSKIE \ Gigant na początek Pucharu Świata

numer 2467 - 25.10.2019Sport

Tradycyjnie slalomami gigantami w austriackim Soelden zostanie w ten weekend zainaugurowany cykl Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Sezon zapowiada się interesująco, zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn, w której po dekadzie dominacji zabraknie Marcela Hirschera.

Lodowiec Rettenbach już w październiku oferuje dobre warunki narciarskie, dlatego właśnie tam od lat alpejczycy rozpoczynają zmagania. Później czeka ich miesiąc przerwy, bo dopiero pod koniec listopada zaplanowano slalomy w fińskim Levi. Specjaliści od konkurencji szybkościowych muszą czekać jeszcze dłużej, na zawody w USA i Kanadzie.

W tym sezonie nie ma mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, dlatego Puchar Świata jest imprezą dominującą. Z tego powodu jego kalendarz jest bardzo rozbudowany – kobiety mają 41 startów, a mężczyźni aż 44. Do tego dochodzą jedne zmagania drużynowe.

Zawody PŚ po raz pierwszy odbędą się w Chinach w związku z przygotowaniami i testami tras olimpijskich igrzysk w Pekinie w 2022 r. Po trzech latach do kalendarza wraca Japonia. W obu tych lokalizacjach wystartują tylko mężczyźni. Finałowe zawody zaplanowano we włoskiej stacji Cortina d’Ampezzo, gdzie w 2021 r. odbędą się mistrzostwa świata.

Sezon 2019/2020 będzie wyjątkowy z innego powodu. Po ośmiu kolejnych triumfach w klasyfikacji generalnej karierę zakończył Hirscherzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama