​Mgła na drogach i... w głowach

numer 2467 - 25.10.2019

Silne mgły utrzymują się w godzinach porannych nad całym Mazowszem. Dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Policjanci apelują o ostrożność. Ostrzeżenia wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tymczasem wystarczy wyjechać na trasy szybkiego ruchu, by się przekonać, że tylko niektóre pojazdy mają włączone światła przeciwmgielne, a wielu kierowców włącza jedynie przednie światła do jazdy dziennej. Takie, których należy używać w pogodny, słoneczny dzień.

Ostrzeżenia o mgłach wydają od przedwczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz RCB. Według komunikatów mgły mogą ograniczać widoczność do 100 metrów i utrzymują się do późnych godzin przedpołudniowych. W praktyce w niektórych miejscach widoczność spada do 50 metrów, a mgły utrzymują się przez całą dobę. Sytuacja w najbliższych dniach się nie zmieni. Weekend będzie mglisty, a w poniedziałek warunki drogowe zepsuje padający deszcz. Ograniczona widoczność jest przyczyną wielu kolizji i wypadków. W środę rannych w wypadkach zostało sześć osób. Doszło do potrąceń m.in. w Radomiu na skrzyżowaniu ul. Szklanej i Struga. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policja każdego dnia apeluje o ostrożną jazdę i przestrzeganie zasad poruszania się we mgle. Te są prostezawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama