​Poskromiciele piratów

numer 2467 - 25.10.2019

Na trasie S8 jeden z kierowców pędził z prędkością 200 km/h. Trzech innych straciło uprawnienia do kierowania autem za jazdę z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Do walki z takimi kierowcami trzy miesiące temu na Mazowszu utworzono policyjną grupę SPEED. Do 20 października policjanci skontrolowali ponad 8 tys. samochodów. Zatrzymali przeszło 200 praw jazdy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia wypadków drogowych i wpływających na skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie ze sobą niebezpieczeństwo nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji wystąpienia wypadku. W istotny sposób wpływa też na rodzaj doznanych obrażeń.

Funkcjonariusze grupy SPEED stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Tak właśnie było w przypadku 70-letniego kierowcy lexusa, który na trasie S8 przy dozwolonej prędkości 100 km/h pędził 201 km/h. Kolejny kierowca zatrzymany na tej trasie jechał audi 176 km/h. Niewiele mniej, bo 154 km/h, było na liczniku kierującego skodą jadącego tą samą drogą. Za złamanie przepisów kierowców ukarano wysokimi mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

Ponadto policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nie zważając na bezpieczeństwo pieszych, pędzili w terenie zabudowanym z dwukrotnie większą prędkością, niż jest to dozwolonezawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama