Medaliści po przejściach

numer 2467 - 25.10.2019

Do samego końca trwała walka o pozostanie w ekstraklasie siatkarzy ze stolicy, którzy latem stracili właściciela i sponsora tytularnego. Wicemistrzowie Polski będą teraz grać jako Projekt Warszawa, a kłopoty sprawiły, że ich aspiracje są mniejsze, niż pierwotnie zakładano.

Niespełna pół roku temu drużyna – wówczas jeszcze znana jako Onico Warszawa – zostając wicemistrzem kraju, odniosła największy sukces w historii. W kolejnych tygodniach doszło jednak do wielu zmian, często nieplanowanych.

Wcześniej, bo już w styczniu, władze klubu poinformowały, że po sezonie zmienią trenera. Zgodnie z przypuszczeniami dziennikarzy okazało się, że Francuza Stéphane’a Antigę latem zastąpił Andrea Anastasi. Wraz z Włochem z Trefla Gdańsk przenieśli się środkowi Piotr Nowakowski i Patryk Niemiec oraz rozgrywający Michał Kozłowski.

Nie udało się zatrzymać Bartosza Kurka i wiadomo było, że nie zostanie na dłużej ściągnięty awaryjnie na play-offy Maciej Muzaj, ale pozyskano dwóch innych atakujących – Belga Brama van den Driesa i Białorusina Artura Udrysa. Zakontraktowano też przyjmujących Francuza Kevina Tillie i reprezentującego Belgię, a mającego polskie pochodzenie Igora Grobelnego. Mieli oni mieć wsparcie dobrze spisujących się w poprzednim sezonie Bartosza Kwolka i Piotra Łukasika.

Zostali też: francuski rozgrywający Antoine Brizard, środkowi Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk oraz libero Damian Wojtaszek i Dominik Jaglarski. Pożegnano się zaś m.in. z: Kanadyjczykami środkowym Grahamem Vigrassem i atakującym Sharonem Vernonem-Evansem, bułgarskim przyjmujących Nikołajem Penczewem oraz środkowym Janem Nowakowskim. Anastasi podczas czerwcowej prezentacji był w bardzo dobrym humorze. Chwalił dotychczasową pracę Antigi i przyznał, że celem będzie pozostanie na topie w ekstraklasie, choć utrudnią to występy w Lidze Mistrzów. Przyznał też wtedy, że warszawski zespół miał pecha, bo wiosną z powodu kontuzji tuż przed półfinałami stracił Kurka, a zaraz potem Kwolkazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama