​Porażka CCC w Turcji

numer 2467 - 25.10.2019

Koszykarki CCC Polkowice przegrały drugi mecz w Pucharze Europy. Mistrzynie Polski zostały pokonane na wyjeździe przez drużynę Orman Gençlik Ankara po dogrywce 85:89.

CCC wygrało pierwsze trzy kwarty, ale w kluczowej zaczęło tracić przewagę. Mimo to jeszcze minutę przed końcem Pomarańczowe prowadziły 82:78 po skutecznej akcji Any Marii Filip. Dodatkowe minuty od trójki rozpoczęła Artemis Spanou, a gospodynie przez trzy minuty nie zdobyły ani jednego punktu. W wygranej im to jednak nie przeszkodziło, bowiem celny rzut Greczynki okazał się jedyną skuteczną akcją CCC w doliczonych minutach.

Gospodynie do triumfu poprowadziły Angelica Robinson (20 punktów i 13 zbiórek) oraz Courtney Paris (16 punktów i 14 zbiórek). Pomarańczowym nie pomógł najlepszy występ w sezonie Miljany Bojović, która skompletowała double-double.

Pomarańczowe bardzo dobrze rozpoczęły mecz. Grały szybko, agresywnie i skutecznie, a przede wszystkim zespołowo. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest już w rękach zawodniczek CCC Polkowice, w czwartej kwarcie Turczynki odrobiły straty i doprowadziły do remisuzawartość zablokowana

Autor: Bartłomiej Górski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama