reklama


Tydzień Wszystkich Świętych

Warszawa Zmiany w komunikacji przed 1 listopada

numer 2469 - 28.10.2019

Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, niektóre zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone wcześniej. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca, by na cmentarze dojeżdżać komunikacją publiczną, a nie prywatnymi autami. Już teraz należy się spodziewać problemów z parkowaniem przy warszawskich nekropoliach. Zasadnicze zmiany dotyczące dojazdów do cmentarzy i organizacji ruchu zostaną wprowadzone w piątek.

Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego zadba o to, aby mieszkańcy Warszawy szybko i wygodnie dojechali do stołecznych nekropolii. Autobusy pierwszej linii specjalnej już wyruszyły na trasę” – informuje ZTM na swoich stronach internetowych. Przypomina, że organizacja komunikacji publicznej w okresie Wszystkich Świętych „to największe, coroczne przedsięwzięcie Zarządu Transportu Miejskiego. Na stołeczne ulice wyjeżdża wtedy niemal 1500 autobusów i 300 tramwajów. Do pracy ruszają też instruktorzy nadzoru ruchu i informatorzy, którzy dbają o to, by pasażerowie bezpiecznie dotarli na warszawskie cmentarze”.

Pierwszą uruchamianą linią cmentarną jest C40 z Młocin do bramy zachodniej cmentarza Północnego. Autobusy tej linii jeżdżą już codzienniezawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama