reklama


Bypass do demontażu

WARSZAWA PO AWARII KOLEKTORA CZAJKI

numer 2470 - 29.10.2019

Do końca października zostanie ogłoszony przetarg na rozbiórkę rurociągów pompujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” – poinformował rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” Sergiusz Kieruzel. Budowa tymczasowego rurociągu pozwoliła na przepompowanie niemal 8 mln m sześc. ścieków. Inaczej trafiłyby one bezpośrednio do Wisły.

Sergiusz Kieruzel wyjaśnił, że awaryjny bypass będzie funkcjonował do 15 listopada br, gdyż – zgodnie z zapowiedziami – do tego czasu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie ma usunąć awarię uszkodzonych kolektorów pod dnem Wisły. Dodał, że do tej pory ze strony MPWiK nie było sygnałów o możliwości przesunięcia tego terminu.

Dzięki bypassowi zbudowanemu przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” po awarii kolektora Czajki udało się uniknąć eskalacji katastrofy ekologicznej. Władze stolicy zdecydowały wtedy o „kontrolowanym” zrzucie ścieków z lewobrzeżnej Warszawy bezpośrednio do Wisły. Tymczasowy kolektor zbudowany na moście pontonowym od niemal 50 dni zapewnia to, że zamiast do rzeki, ścieki są przepompowywane do oczyszczalni. Każdy dzień działania rurociągów kosztuje Wody Polskie ok. 50 tys. złzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama