Do osób po dopalaczach strach podejść

ZDROWIE NA ODDZIALE RATUNKOWYM

numer 2470 - 29.10.2019

To między innymi na wrocławski Szpitalny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej trafiają pacjenci w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia po zażyciu dopalaczy.

Półtora roku temu pracowałem na oddziale ratunkowym w szpitalu przy ul. Fieldorfa. I tam jest oddział toksykologii, na którym są leczone ostre zatrucia. Pacjentów, u których podejrzewano zatrucie dopalaczami, było dużo. Tutaj mamy ich mniej. Jednak codziennością każdego oddziału ratunkowego są pacjenci zatruci dopalaczami. Nie w każdym mieście są oddziały toksykologii. Jest ich chyba 12 w Polsce. Szpitalne oddziały ratunkowe prowadzą wstępną diagnostykę, rozpoznają zatrucie i to tutaj zaczyna się leczenie – mówi dr n. med. Janusz Sokołowski, lekarz kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.

Rozpoznanie zatrucia dopalaczami jest trudne, dlatego że dopalacze to bardzo duża i zróżnicowana grupa substancji chemicznychzawartość zablokowana

Autor: Albert Łyjak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama