​Najtańsze ubezpieczenie OC na raty – gdzie znaleźć?

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC to temat, który interesuje kierowców. Chociaż obecnie wysokość składki nie należy do najwyższych, dla niektórych stanowi ona nadmierne obciążenie domowych finansów. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia OC na raty. Sprawdź, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taką opcję.
Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne z miesiąca na miesiąc jest coraz tańsze, co potwierdza serwis porównywarkowy rankomat.pl. Obecnie średnio trzeba zapłacić 600-700 zł – kilkaset zł mniej w porównaniu do końcówki 2018 roku. Warto jednak mieć świadomość, że polisy nie trzeba opłacać jednorazowo – istnieje opcja rozłożenia zobowiązania na raty.
Ubezpieczenie OC na raty – czy to się opłaca?
OC na raty to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kierowców. Rosnąca popularność oznacza możliwość rozłożenia zobowiązania na kilka płatności. Standardem jest są dwie raty – jedna opłacana w momencie podpisania umowy, a druga po 6 miesiącach. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują jeszcze raty kwartalne, natomiast do rzadkości należą raty miesięczne.
Warto mieć świadomość, że ubezpieczenie OC na raty oznacza mniejsze jednorazowe zobowiązanie, ale wyższe koszty całkowite. Ubezpieczyciele doliczają sobie odsetki, co stanowi ich zarobek.
Chcesz wiedzieć, jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC na raty? Więcej dowiesz się w artykule pod adresem https://rankomat.pl/samochod/najtansze-ubezpieczenie-oc-na-raty.
Ubezpieczenie OC na raty – kto oferuje?
O ile nie ma problemu ze znalezieniem OC opłacanego w dwóch ratach, o tyle trudno jest dotrzeć do ofert z 12 ratami. Powód jest prosty – już wpłata pierwszej raty zapewnia pełną ochronę ubezpieczeniową, zaś ubezpieczyciel nie ma pewności, czy właściciel auta terminowo spłaci swoje zobowiązanie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto oferuje ubezpieczenie OC na raty, skorzystaj z serwisów porównywarkowych. Jak wynika z zamieszczonych tam danych, na taką propozycję możesz liczyć między innymi w:
Link4 – dwie raty,
You Can Drive – 2 raty,
Axa Direct – 2 lub 4 raty,
Aviva – 2 raty,
Generali – 2 raty.Warto przy tym podkreślić, że na rynku działają także towarzystwa ubezpieczeniowe, w ofercie których w ogóle nie pojawia się opcja płatności ratalnej. Zalicza się do nich m.in. Compensa, HDI.
Wybierając OC, nie kieruj się wyłącznie ceną. Jeśli zależy Ci na rozłożeniu kosztów ubezpieczenia na raty, sprawdź który ubezpieczyciel daje taką możliwość.
Artykuł sponsorowany

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Interesuje Cię pakiet wielu subskrypcji? Napisz do nas redakcja@gpcodziennie.pl

W tym numerze