Małe szanse Kubicy

​FORMUłA 1 \ Wszystkie ekipy poza Williamsem mają już obsadzone kadry na kolejny sezon

numer 2475 - 06.11.2019Sport

O ile wszystkie nieoficjalne informacje się potwierdzą, w 10 teamach Formuły 1 na sezon 2020 pozostało już tylko jedno miejsce, które zwolni... Robert Kubica, bowiem wiadomo, że nie przedłuży on kontraktu z Williamsem. Szans na regularne występy Polaka praktycznie już nie ma.

Kubica wrócił w tym roku do rywalizacji w mistrzostwach świata królowej sportów motorowych po ponad ośmiu latach przerwy spowodowanej poważnym wypadkiem w rajdzie Ronde di Andorra w 2011 r. W 2018 r. trafił do ekipy Williamsa, najpierw jako kierowca rozwojowy, a od tego sezonu – wyścigowy. Brytyjski team od dłuższego czasu jest w kryzysie. Był ostatni w klasyfikacji konstruktorów w 2018 r. i nic nie zapowiada, że poprawi tę pozycję w tym sezonie.

Polak i jego kolega z zespołu Brytyjczyk George Russell mieli najsłabsze samochody i nie byli w stanie nawiązać walki nawet ze środkiem stawki. Kubicy udało się wywalczyć jeden punkt

– w wyścigu o Grand Prix Niemiec 28 lipca, który ukończyło 13 kierowców. Russell pozostaje bez zdobyczy.

W połowie września Polak ogłosił, że po zakończeniu sezonu odchodzi z Williamsa. Miesiąc później oświadczył, że zależy mu na regularnych występach. – Chcę się ścigać, bo to moja pasja. To nie musi być Formuła 1 – zaznaczył.

I prawdopodobnie nie będzie. Wiele teamów oficjalnie podało już składy na przyszły sezon, a jeśli potwierdzą się też nieoficjalne doniesienia, to pozostała tylko jedna wątpliwość – kto zastąpi Kubicę w Williamsie. Najprawdopodobniej będzie to Kanadyjczyk Nicholas Latifi, który uczestniczył już w kilku treningach w tym sezonie.

Do poniedziałku spekulowano jeszcze, kto partnerować będzie Finowi Kimi Raikkonenowi w Alfa Romeo. Teraz już wiadomo, że w zespole zostaje Włoch Antonio Giovinazzizawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama