Świętujemy niepodległość

numer 2477 - 08.11.2019Opinie

TRADYCJA Z okazji Święta Niepodległości odbędzie się wiele uroczystości oraz wydarzeń, w których udział wezmą przedstawiciele najwyższych władz państwowych. W Warszawie odbędzie się m.in. Festiwal Niepodległa.

Uroczystości rozpoczną się w przeddzień święta. 10 listopada w 34 miastach Polski odbędą się pikniki „Służymy Niepodległej”. – Będzie to doskonała okazja, żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikników są m.in.: prezentacja sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, kino frontowe, występy orkiestr wojskowych – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

11 listopada uroczystości rozpoczną się od porannej mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 9. Wcześniej kolumna prezydencka wyruszy tam o godz. 8, zatrzymując się po drodze na składanie kwiatów pod pomnikami ojców niepodległości Polski: Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 11.45 rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Wolności w Rzeszowie. Prezydent Andrzej Duda objął to wydarzenie patronatem.

O godzzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się