Wkrótce decyzja ws. funduszy na polski atom

numer 2477 - 08.11.2019Gospodarka

ENERGIA W ciągu najbliższych miesięcy ma zapaść decyzja ws. finansowania energetyki jądrowej w Polsce – poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że wyceniany na 200 mld zł program dotyczący polskiego atomu wymaga bardzo dobrego przygotowania oraz znalezienia odpowiednich partnerów.

Minister podkreślił, że rozstrzygnięcia w tej dziedzinie, zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i finansowanie, są bardzo bliskie. – W ciągu roku sprawa będzie zamknięta – zapewnił. Jak mówił, aby budować program energetyki jądrowej w Polsce, należy stworzyć solidne podstawy, m.in. zagwarantować sobie pewnych partnerów gotowych do zainwestowania ogromnych pieniędzy.

– Trzeba znaleźć tych, którzy zechcą zostawić w Polsce pieniądze i razem z nami oczekiwać właściwych przychodów, tych, którzy chcą uczestniczyć w wydatkach na poziomie dziesiątków miliardów złotych – mówił. Dodał, że poszukiwania odpowiedniej technologii oraz współuczestników realizacji tego zadania są na finiszu. – Wkrótce te rozstrzygnięcia będą, bo jest zainteresowanie współpracą z nami, także kapitałową. Teraz należy dopiąć umowy – wskazał ministerzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się