Półmetek i przerwa na kadrę

PKO BP Ekstraklasa \ 15. kolejka rozpocznie się dziś meczem ŁKS Łódź–Śląsk Wrocław

numer 2477 - 08.11.2019Sport

Runda zasadnicza ekstraklasy dobiega półmetka. Od dziś do niedzieli zostanie rozegrana 15. kolejka ligowa, po niej czekają nas dwa tygodnie przerwy na mecze reprezentacji (z Izraelem i ze Słowenią), a potem runda rewanżowa sezonu zasadniczego. Kolejkę rozpocznie starcie dwóch zasłużonych dla polskiej piłki zespołów – ŁKS Łódź podejmie u siebie Śląsk Wrocław.

Łódzkiego Klubu Sportowego nie było w ekstraklasie przez siedem ostatnich sezonów, a mimo to w tabeli wszech czasów zajmuje wysokie 6. miejsce. Śląsk jest w niej niewiele niżej, bo na 8. miejscu. Oba kluby zdobyły po dwa mistrzostwa Polski – ŁKS w 1958 i 1998 r., a Śląsk w 1977 i 2012 r.

Teraz w lepszej sytuacji jest klub z Wrocławia, który od początku tego sezonu zajmuje miejsce w ścisłej czołówce tabeli, a przez wiele kolejek był nawet liderem. ŁKS zajmuje ostatnią bezpieczną, czyli 13. lokatę, ale ma tylko punkt więcej od ostatniej Arki.

W poniedziałek piłkarze z Wrocławia pokonali przed własną publicznością Wisłę Płock (3:1), która wcześniej zanotowała serię sześciu wygranych z rzędu.

– To doświadczony i wyrafinowany rywal, który stara się grać pressingiem – ocenia trener ŁKS Kazimierz Moskal. – W piątek to my spróbujemy jednak narzucić swój styl gry, odbierać wysoko piłkę i konstruować akcje. Zresztą zapewne podobnie zamierza zagrać Śląsk. Z tego może wyjść emocjonujący mecz, chociaż jeśli będzie brakowało jakości, może wyjść ligowa rąbanka – tłumaczył Moskal.

Wśród indywidualności Śląska wskazywał

m.in. młodzieżowca Przemysława Płachetę oraz zwracał uwagę na ofensywnie usposobionych bocznych obrońców Łukasza Brozia i Chorwata Dino Štigleca.

– Każdy zespół ma w składzie jakieś indywidualności, które mogą zdecydować o wyniku meczu. Nie koncentrujemy się na poszczególnych graczach, lecz patrzymy na sposób gry zespołuzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się