​Pomagamy prześladowanym chrześcijanom

numer 2478 - 09.11.2019Polska

KOŚCIÓŁ Na całym świecie chrześcijanie są prześladowani i mordowani za to, że wierzą w Chrystusa. Obecnie najgorsza sytuacja jest w Sudanie Południowym – mówi „Codziennej” ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W najbliższą niedzielę (10 listopada) będziemy obchodzili XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Jak podaje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, średnio co pięć minut na świecie ginie za wiarę chrześcijanin. Rocznie jest to ok. 105 tys. chrześcijan. Z raportów Światowego Indeksu Prześladowań publikowanych co roku od ponad 60 lat wynika natomiast, że ok. 245 mln chrześcijan na świecie zmaga się z prześladowaniami o wysokim stopniu. Z powodu tak dużych represji wobec wierzących organizowany jest w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym czasie w sposób szczególny łączymy się w modlitwie za najbardziej dotkniętych wojnami, głodem i biedą chrześcijan oraz zbieramy datki na ich potrzeby.

W tym roku, jak mówił papież Franciszek na audiencji generalnej do Polaków, pomoc kierowana ma być głównie do wierzących w Sudanie Południowymzawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama