fot. Policja.pl/d

Seryjny zabójca z Kołobrzegu?

GROZA \ Mordował, żeby się wzbogacić

numer 2478 - 09.11.2019Polska

Od kilku lat w Kołobrzegu znikały kobiety. W tym tygodniu prokuratura postawiła zarzut Mariuszowi G., który miał zamordować jedną z zaginionych. Śledczy podejrzewają również, że G. zamordował w celu wzbogacenia się także dwie inne kołobrzeżanki.

43-letni Mariusz G. miał działać jak Jerzy Kalibabka – uwodziciel i przestępca, którego życie stało się motywem serialu „Tulipan”. Mariusz G. także rozkochiwał w sobie kobiety i wykorzystywał je finansowo. Jedna z ofiar nawet przepisała na niego mieszkanie. Wszystko wskazuje na to, że Mariusz G. po wykorzystaniu brutalnie mordował swoje ofiary.

Po zaginięciu 54-letniej Bogusławy R. początkowo śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Ale gdy zaginięcie 54-latki połączono z conajmniej dwoma innymi zniknięciami mieszkanek Kołobrzegu, w sprawę zaangażowali się śledczy ze Szczecina. Postępowanie przejęło tzw. Archiwum X, czyli specjalny wydział przy Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, zajmujący się niewykrytymi sprawami sprzed lat. Do pomocy zostali zaangażowani także najlepsi specjaliści komendy wojewódzkiej policji i naukowcy z Polskiej Bazy Genetycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Efekt? Zatrzymanie Mariusza G. Początkowo mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia jednej z zaginionych ofiarzawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama