fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Solidarność zamierza bronić górnictwa

​WĘGIEL \ Czego chce Unia: transformacji czy prymitywnej likwidacji kopalń?

numer 2478 - 09.11.2019Gospodarka

Górnicza Solidarność zdecydowanie sprzeciwia się zaorywaniu polskiego górnictwa, czego – jej zdaniem – chce wielu polityków w UE. Związkowcy oczekują, że przedstawiciele rządu jeszcze w listopadzie spotkają się z nimi, by przedyskutować sytuację sektora przed grudniowymi szczytami – unijnym i klimatycznym.

Tematy związane z tzw. ochroną klimatu z pewnością będą poruszane podczas zaplanowanych szczytów, a z wypowiedzi polityków wynika, że możemy się spodziewać próby przeforsowania zgody na całkowitą dekarbonizację Europy – twierdzi przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” Bogusław Hutek.

– Postulowałbym, żeby wszyscy przejrzeli na oczy i zrozumieli prostą prawdę, że mamy do czynienia z polityką, która ma zaszkodzić gospodarkom zasilanym węglem czy gazem. Jak już sektor węglowy i gazowy przestanie istnieć, wtedy do gry wkroczą najwięksi i zaczną nas drenować bez opamiętania – ostrzega związkowiec. Jego zdaniem odnawialne źródła energii nie zaspokoją potrzeb europejskiej gospodarki.

Związkowcom wtórują ekspercizawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama