Rosyjska afera na początek

​Doping \ Witold Bańka został oficjalnie nowym szefem WADA

numer 2478 - 09.11.2019Sport

W czwartek w Katowicach Rada Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej przez aklamację zatwierdziła wybór Witolda Bańki na szefa tej organizacji. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 r. Zastąpi on Craiga Reedie’ego, który funkcję tę pełnił od 2014 r. Nowo wybrany szef już na początku swojej kadencji będzie musiał się zmierzyć z aferą dopingową w Rosji.

Jest mi miło, że stało się to tutaj, w Katowicach, w moich rodzinnych stronach, tuż po zakończeniu kongresu WADA. Pokora i praca – te wartości zawsze kierowały mną w roli ministra sportu i turystyki w Polsce, i obiecuję, że będą mną kierowały także podczas pełnienia funkcji następnego prezydenta WADA – zwrócił się do zgromadzonych Bańka.

– Mamy te same cele w naszych duszach, umysłach i sercach – wyczyścić sport, stworzyć sprawiedliwe środowisko dla czystych sportowców, zapewnić silny system antydopingowy. Obiecuję, że zawsze będę próbował zbliżać do siebie wszystkich udziałowców, będę otwarty na dyskusje. Jestem przekonany, że wspólnie możemy usprawnić WADA i stworzyć lepszy sportowy świat – dodał.

Reedie, poprzedni szef WADA, krytykowany był za niewystarczająco zdecydowaną reakcję na aferę dopingową w Rosjizawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się