​USA stoją już przed nami otworem

numer 2480 - 12.11.2019Polska

WYDARZENIE Bezwizowe podróże do Stanów Zjednoczonych od wczoraj są już faktem. W Narodowe Święto Niepodległości odleciał pierwszy samolot z Polski do USA z pasażerami niemającymi wiz. Teraz zamiast dokumentu za 600 zł wystarczy rejestracja w systemie ESTA za 54 zł. – Polacy są traktowani jak ludzie z Europy Zachodniej – powiedział wczoraj w radiowej Jedynce prezydent Andrzej Duda.

Myślę, że wielu Polaków na to czekało. Nawet nie dlatego, żeby było łatwiej podróżować do Stanów Zjednoczonych, tylko po prostu to była także kwestia naszej godności. I tego, że walczyliśmy ramię w ramię z armią Stanów Zjednoczonych i w Iraku, i w Afganistanie, tyle razy nasi żołnierze ryzykowali życie. I tego, żeby Polacy byli traktowani tak jak ludzie z innych krajów – choćby z zachodu Europy. Dzisiaj jest to faktem – skomentował zniesienie wiz prezydent Andrzej Duda.

Od 11 listopada Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Warunkiem przekroczenia granicy USA jest rejestracja w ESTA, czyli w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróżyzawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama