Kolejny atak laserem

numer 2480 - 12.11.2019

W sobotę w okolicy Warszawy załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została oślepiona laserem. Poszkodowany jest jeden z ratowników. Sprawę bada dział zarządzania bezpieczeństwem LPR. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich miesiącach. Do podobnego zdarzenia doszło w połowie września koło Starych Babic. Wtedy medycy ufundowali nagrodę za wskazanie sprawcy. Dziś sprawa ostatniego ataku laserem zostanie zgłoszona na policję.

Atak miał miejsce w sobotę ok. godz. 17 w trakcie powrotu maszyny do bazy w Warszawie. Wiązka lasera była skierowana z okolic podwarszawskich Marek lub Ząbek. – Na odcinku Marki–Ząbki doszło z lewej strony do oświetlenia laserem śmigłowca i częściowo załogi. Ratownik został chwilowo oślepiony przez laser – relacjonował na antenie RDC Marcin Podgórski z LPR. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

Jak podkreśla Podgórski, zgodnie z procedurami, które obowiązują w LPR, pilot natychmiast zawrócił śmigłowiec w taki sposób, by załoga nie mogła być ponownie oświetlona laserem i bezpiecznie wrócił do bazy.

Sprawa najprawdopodobniej zostanie zgłoszona na policjęzawartość zablokowana

Autor: jm


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama