Solidarność Walcząca z nowym przewodniczącym

numer 2480 - 12.11.2019

Dwie wizje rozwoju stowarzyszenia Solidarność Walcząca zostały przedstawione na nadzwyczajnym zjeździe organizacji. Większością głosów członkowie organizacji zdecydowali o wyborze następcy Kornela Morawickiego. Został nim Zbigniew Jagiełło.

Kontrkandydatką obecnego prezesa PKO BP była Marta Morawiecka. W swoim wystąpieniu podkreślała, że dzieło jej ojca nie zostało ukończone.

– Mój tato chciał Rzeczypospolitej Solidarnej. To była jego największa idea, solidarność między ludźmi i narodami. Sensem istnienia stowarzyszenia jest wzajemne dbanie o siebie, dbałość o weteranów walki o wolność, trwanie jako wspólnota. Powinniśmy przyłożyć się do tego, aby idee mojego ojca i idee patriotyczne propagować wśród młodego pokolenia, zadbać o edukację, świadomość oraz o odpowiedzialną i mądrą postawę młodych ludzi – podkreślała Marta Morawiecka.

Córka Kornela Morawieckiego akcentowała, że dzisiaj stowarzyszenie to wspólnota w żałobie. Rzeczywiście, w tym roku oprócz przywódcy SW odeszła cała rzesza ludzi z nim związanych – Romuald Lazarowicz, Tomasz Nowik, Małgorzata Pawłowska, Edward Frankiewicz, Józef Janiszewski, a ostatnio Alfred Znamierowski.

Zbigniew Jagiełło deklarował nie tylko chęć współpracy ze wszystkimi, lecz także rozwój stowarzyszenia.

– Chcę, żeby członków SW było co najmniej tysiąc. Udało nam się wydać książkę „Twierdza”, która cieszyła się niemałym zainteresowaniem. W świecie, w którym żyjemy, trzeba umieć wszystko dobrze sprzedaćzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama