​Zażalenie „Gazety Polskiej” rozpatrzone po trzech miesiącach

numer 2482 - 14.11.2019Polska

SPRAWA SĄDOWA Naklejki wyrażające sprzeciw wobec ideologii LGBT, będące dodatkiem do jednego z lipcowych wydań „Gazety Polskiej” i cieszące się dużym zainteresowaniem Czytelników, zostały po dwóch dniach  wycofane z dystrybucji przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Tymczasem zażalenie wydawcy „GP” na to postanowienie zostało rozpatrzone przez Sąd Apelacyjny w Warszawie dopiero wczoraj, po trzech miesiącach.

Sprawa zażalenia była wczoraj rozpatrywana na posiedzeniu niejawnym w V Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Warszawie. O rozstrzygnięciu dowiemy się dzisiaj.

Przypomnijmy. Postanowieniem z 24 lipca warszawski sąd okręgowy nakazał wycofanie z dystrybucji naklejki na wniosek Bartosza Staszewskiego – organizatora manifestacji ruchu LGBT w Lublinie. Zdaniem wnioskodawcy dodatek do czasopisma miał naruszać jego dobra osobiste. Postanowienie o wycofaniu z dystrybucji naklejki zostało wydane dwa dni po wpłynięciu wniosku w tej sprawie. Tydzień po wydaniu postanowienia wydawca „Gazety Polskiej” złożył zażalenie. Jednak zażalenie na to postanowienie zostanie rozpatrzone przez Sąd Apelacyjny w Warszawie po ponad 3 miesiącach od jego złożeniazawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się