​Sasin o powołaniu nowego rządu

numer 2482 - 14.11.2019Polska

POLITYKA Powołanie nowego rządu nastąpi pewnie jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek – powiedział wczoraj w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin. Jak zaznaczył, to nieoficjalna informacja, bo odbędą się jeszcze w tej sprawie konsultacje z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Jacek Sasin zapowiedział, że data powołania nowego rządu nie jest jeszcze w stu procentach ustalona, bo zależy od prezydenta. Prawdopodobnie nastąpi to w piątek – wskazał. – Ten piątek to jest taka pierwsza, nieoficjalna informacja. Będą natomiast jeszcze rozmowy, konsultacje pomiędzy premierem a prezydentem – zaznaczył wicepremier.

Według informacji PAP, uzyskanych w źródłach zbliżonych do kierownictwa PiS, dzisiaj prezydent desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera, w piątek powoła Radę Ministrów, a we wtorek szef rządu wygłosi exposé.

Jacek Sasin, który w nowym rządzie ma kierować Ministerstwem Nadzoru Właścicielskiego, podkreślił wczoraj, że nowy resort będzie nie tylko nadzorował mienie skarbu państwa, lecz także będzie gospodarczym resortem. – Wokół Polski oznaki spowolnienia gospodarczego są i musimy na to reagować. Jedną z tych reakcji (…) jest większe, prorozwojowe wykorzystanie potencjału spółek skarbu państwa – wyjaśnił. Podkreślił, że nie będzie powrotu do modelu skarbu państwa, który miał za zadanie m.in. pozbywanie się majątku przez państwo. Jego zdaniem prywatyzacja w czasach poprzedników PiS często przybierała kształt grabieży majątku narodowego. – Przyjęliśmy zupełnie inną filozofię. Ta filozofia to jest zebranie tego wszystkiego, co jeszcze państwu po tych latach grabieży zostało, ale też i odzyskiwanie firm, które zostały wcześniej sprzedane – powiedział Sasin.

(pt)
Autor: pt

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama