Torysi prą do zwycięstwa

​BREXIT \ Partia Johnsona prowadzi w sondażach przed wyborami

numer 2482 - 14.11.2019Świat

Miesiąc przed wyborami konserwatyści wyprzedzają w sondażach laburzystów. Szanse na ich wyraźne zwycięstwo zwiększyła niedawna deklaracja Partii Brexitu, która zapowiedziała, że nie będzie wystawiała swoich przedstawicieli w części okręgów.

Partia Konserwatywna zwycięża we wszystkich publikowanych w ostatnim czasie badaniach. Od momentu rozwiązania parlamentu, czyli od 6 listopada, cieszą się oni popularnością od 35 do nawet 42 proc. wyborców. Ich wynik w sondażach oscyluje najczęściej na poziomie 39–41 proc. Eksperci wskazują przy tym na rosnący trend torysów.

Wyniki te to ogromny sukces Borisa Johnsona, który od momentu, gdy stanął na czele partii, pozytywnie wpłynął na jej wyniki. Wcześniej konserwatyści i ich główni przeciwnicy – Partia Pracy – osiągali podobne rezultaty, na poziomie 25–30 proc.

Ostatnie badania wskazują, że laburzyści utrzymują swoją popularność i oddać głos na nich jest gotowych od 26 do 31 proc. respondentów.

Obie partie zostawiają daleko w tyle pozostałych konkurentów. Badania wskazują na spadek popularności zarówno opowiadających się za rezygnacją z brexitu Liberalnych Demokratów, a także domagającej się natychmiastowego opuszczenia UE Partii Brexitu. Chociaż niedawno oba ugrupowania cieszyły się popularnością sięgającą nawet 15 proczawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się