​Kolejne ataki rakietowe na Izrael

numer 2482 - 14.11.2019Świat

BLISKI WSCHÓD Środa była kolejnym dniem, w którym wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku Izraela serię pocisków rakietowych. Izraelskiej armii udało się zidentyfikować i uderzyć w oddział przygotowujący ataki.

Jak informowaliśmy na łamach „Codziennej”, drastyczne zaognienie sytuacji w regionie nastąpiło po wtorkowym ataku izraelskiego lotnictwa na znajdujący się w Strefie Gazy dom 42-letniego Bahy Abu al-Atty, lidera organizacji Palestyński Islamski Dżihad. Wraz ze ekstremistą zginęła jego żona. Z kolei w operacji przeprowadzonej w Damaszku w Syrii śmierć poniósł inny z członków zbrodniczej organizacji.

W odwecie za ataki izraelskich sił powietrznych, ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono we wtorek kilkaset rakiet, z których część przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Mimo tego w wyniku ostrzału rannych zostało 17 Izraelczyków. Również wczoraj w stronę Izraela poleciały kolejne rakiety. Jak poinformowało dowództwo izraelskiej armii, żołnierzom udało się zidentyfikować grupę odpowiedzialną za wystrzelenie pocisków ze Strefy Gazy. W ataku zginęła co najmniej jedna osoba. Radykalne ugrupowanie Palestyński Islamski Dżihad zidentyfikowało zabitego jako swojego bojownikazawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się