Skręt w lewo Jacka Sutryka

​ ROK PREZYDENTA WROCŁAWIA OCENA RADNYCH PIS

numer 2482 - 14.11.2019

Minął rok, odkąd Jacek Sutryk zmienił na stanowisku prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez radnych miejskich reprezentujących klub Prawa i Sprawiedliwości dokonano pierwszych podsumowań i oceny polityki nowego prezydenta.

Wrocław pod rządami Jacka Sutryka dokonał ideologicznego skrętu w lewo. Widać to wyraźnie, jeśli porównamy rządy nowego prezydenta z jego poprzednikiem, który balansował między wartościami światopoglądowymi lewej i prawej strony – mówił do przedstawicieli mediów Michał Kurczewski, przewodniczący klubu radnych PiS. – Najjaskrawsze przykłady tego skrętu to udzielenie honorowego patronatu Marszowi Równości, aprobata dla in vitro czy zintensyfikowanie walki z transportem samochodowym.

Oceniając mijający rok, radni podkreślali, że śmiało można już stwierdzić, iż jest to prezydentura bardzo nastawiona na działania marketingowe i PR-owe oraz nieustanną aktywność w mediach społecznościowych. – Pierwsza część roku była pod tym względem wyjątkowo nachalna. Kot przyniesiony do gabinetu prezydenta przez prezesa Krzysztofa Balawejdera stał się orężem ocieplającym wizerunek nowego gospodarza ratusza. Jakość usług świadczonych przez gminę Wrocław na co dzień jest na podobnie niskim poziomie jak za czasów Rafała Dutkiewiczazawartość zablokowana

Autor: Janusz Gajdamowicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama