Polityka migracyjna UE nieskuteczna

numer 2483 - 15.11.2019Świat

RAPORT Przymusowa relokacja imigrantów w UE tylko częściowo zmniejszyła presję migracyjną w Grecji oraz we Włoszech. Cały proces nie został zorganizowany we właściwy sposób – wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Europejski Trybunał Obrachunkowy (ETO).

Obszerny dokument opisujący, w jaki sposób Unia Europejska radziła sobie i radzi z problemem niekontrolowanej imigracji, opublikowano w środę na oficjalnej stronie trybunału.

W ostatnich latach migracje do UE osiągnęły bezprecedensową skalę. Nasilenie przepływów migracyjnych, które osiągnęły szczytowy poziom w 2015 r., przełożyło się na wzrost liczby wniosków o udzielenie azylu, w szczególności w Grecji i we Włoszech. Aby zaradzić owemu kryzysowi, UE wprowadziła tymczasowe mechanizmy relokacji i zwiększyła finansowanie. Kontrolerzy trybunału sprawdzili, czy dzięki unijnemu wsparciu na rzecz Grecji i Włoch udało się osiągnąć zamierzone cele. W raporcie wskazano, że polityka migracyjna UE nie była jednak do końca skuteczna. – Działania UE były właściwe, ale nie wykorzystano w pełni ich potencjału – stwierdził Leo Brincat, członek ETO odpowiedzialny za sprawozdaniezawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama