​Papierowy rozejm w Strefie Gazy

numer 2483 - 15.11.2019Świat

BLISKI WSCHÓD Izraelska armia poinformowała wczoraj o zakończeniu dwudniowej operacji w Strefie Gazy związanej z ostrzałem rakietowym dokonanym we wtorek i w środę w stronę Izraela. Władze w Jerozolimie przekonują jednak, że nadal będą likwidować komórki terrorystyczne zagrażające bezpieczeństwu narodowemu.

Informację dowództwa wojsk izraelskich poprzedziło oświadczenie organizacji Palestyński Islamski Dżihad odpowiedzialnej za ostrzały rakietowe. W komunikacie poinformowano o przerwaniu ognia na granicy Izraela i Strefy Gazy. Rzecznik prasowy dżihadystów Musab al-Berim powiedział, że porozumienie o zawieszeniu broni, w zawarciu którego pośredniczył Egipt, weszło w życie w czwartek o godz. 5.30 czasu miejscowego. Umowa miała zostać oparta na liście żądań przedstawionych dzień wcześniej przez Palestyński Islamski Dżihad. Wśród nich miało się znaleźć m.in. wstrzymanie przez Izrael tzw. selektywnej eliminacji liderów tego ugrupowania i złagodzenie blokady Strefy Gazy.

Po tym oświadczeniu rzecznik izraelskiej armii ppłk Awiszaj Adraee podał informację o zakończeniu dwudniowej operacji militarnej w Strefie Gazyzawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama