fot. Youtube/d

Skowronek pod Wawelem

​PKO BP EKSTRAKLASA \ Nowy trener w Wiśle

numer 2483 - 15.11.2019Sport

Artur Skowronek zastąpił Macieja Stolarczyka na stanowisku trenera Wisły Kraków. Powodem zmian były fatalne wyniki osiągane przez Białą Gwiazdę w ostatnim czasie. Krakowianie przegrali osiem kolejnych spotkań – do siedmiu porażek w lidze dołożyli też niepowodzenie w Pucharze Polski.

Dość niespodziewanie na półmetku rundy zasadniczej Wisła jest zdecydowanie najgorszym zespołem w całej stawce, co najdobitniej pokazała ostatnia porażka w lidze przed własną publicznością z Arką Gdynia.

Wydawało się jednak, że pozycja Macieja Stolarczyka nie jest zagrożona. „Stolar” to były zawodnik Białej Gwiazdy, który pamięta złote czasy przy Reymonta z Henrykiem Kasperczakiem. Do tego Stolarczyk już jako szkoleniowiec przeprowadził klub przez piekło, jakie związane było ze zmianami właścicielskimi na przełomie roku.

Od dłuższego czasu widać było jednak, że kończy się chemia pomiędzy nim a drużyną. – Z tego miejsca dziękuję trenerowi za 513 dni spędzonych w Wiśle, z czego większość obarczona była ryzykiem, czy nie zakończy się upadkiem klubu. A mimo to Maciek wstawał, prowadził drużynę. Ogromny szacunek i ogromna wdzięczność całej wiślackiej społeczności dla trenera Stolarczyka – pożegnał Stolarczyka na konferencji prasowej prezes Piotr Obidzińskizawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama