reklama


​Atak na policjantów

numer 2486 - 19.11.2019Polska

NIEPOKOJE Kamienie, butelki, wyzwiska – tak wyglądało wieczorne natarcie na policję w Koninie. Zatrzymano trzy osoby dorosłe i cztery nieletnie. Większość była pod wpływem alkoholu. Podczas tej nielegalnej manifestacji ucierpiało czterech funkcjonariuszy. – Takie zamieszki są przejawem braku szacunku do władzy – mówi „Codziennej” były ekspert połączonych komisji sejmowych ds. stanowienia prawa i spraw wewnętrznych, były policjant Dariusz Loranty.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przed Komendą Miejską Policji w Koninie. Pod budynkiem nielegalnie zebrało się kilkadziesiąt osób. Tłum zachowywał się agresywnie i nie reagował na pokojowe apele policji. Po wyzwiskach i krzykach manifestujący zaczęli rzucać w funkcjonariuszy szklanymi butelkami, kamieniami oraz różnymi ostrymi przedmiotami. Zamieszki udało się przerwać siłą. Zatrzymano trzech nietrzeźwych dorosłych i czworo nieletnich.

Oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski poinformował wczoraj, że osoby zatrzymane mają od 14 do 27 lat.

– Badanie wykazało u dorosłych od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostaną doprowadzeni do prokuratury. Zatrzymani nieletni to dwóch chłopaków i dwie dziewczynyzawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama