reklama


Kreml oddaje Ukrainie okręty

numer 2486 - 19.11.2019Świat

UKRAINA Wczoraj Rosja zwróciła Ukrainie trzy okręty, które przejęła w listopadzie ub.r. w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Moskwa wciąż wykorzystuje konflikt na Donbasie do szantażowania Kijowa.

Dowództwo ukraińskiej marynarki poinformowało wczoraj na Facebooku, że na Morzu Czarnym rozpoczął się proces zwrotu ukraińskich kutrów „Nikopol”, „Berdiansk” i holownika „Jany Kapu”. „Obecnie ukraińskie holowniki »Titan«, »Hajdamaky« i statek poszukiwawczo-ratowniczy »Sapfir« wraz z kutrami i holownikiem zwróconymi przez Rosję wzięły kurs na Ukrainę kontynentalną” – podało w komunikacie ukraińskie dowództwo.

Na początku listopada br. MSZ Ukrainy wystosowało do Rosji notę, w której zażądało zwrotu okrętów, a także wskazania miejsca i czasu ich przekazania stronie ukraińskiej.

Przed rokiem na Morzu Czarnym rosyjskie siły ostrzelały trzy niewielkie okręty marynarki wojennej Ukrainy. Moskwa przekonywała wtedy, że była to celowa prowokacja ze strony ukraińskiej, gdyż jej jednostki pływające naruszyły granice Federacji Rosyjskiej w rejonie Cieśniny Kerczeńskiejzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama