reklama


​Miliardy z hazardu płyną do budżetu

numer 2486 - 19.11.2019Gospodarka

FINANSE Totalizator Sportowy otworzył w Katowicach kolejny – jeden z największych w Polsce – salon gier na automatach. Łącznie do końca 2019 r. spółka będzie miała w Polsce ok. 200 salonów z 17 rodzajami maszyn. Dzięki temu podatki z hazardu trafiają do budżetu państwa, a nie do szarej strefy.

W pierwszym pełnym roku działania sieci salonów gier na automatach oraz kasyna internetowego Totalizator Sportowy może przekazać do budżetu rekordowe ponad 1 mld zł z tytułu podatku od gier – zaznacza Aida Bella, rzecznik prasowy spółki. – W kolejnym roku spodziewane są jeszcze wyższe kwoty, ponieważ spółka dynamicznie rozwija się w nowych segmentach rynku – dodaje.

Znowelizowana ustawa o grach hazardowych dała Totalizatorowi możliwość rozwoju w nowych obszarach. Dzięki temu spółka uruchomiła sieć salonów gier na automatach oraz jedyne legalne kasyno on-line. Jednocześnie udostępniono sprzedaż gier liczbowych w internecie, a także sprowadzono do Polski Eurojackpot. – To wręcz rewolucja w porównaniu z sytuacją sprzed zmiany ustawy, kiedy to miliony z hazardu uciekały z Polski głównie do rajów podatkowych – uważa Adrian Ostrowski, analityk finansowyzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama