reklama


fot. Pixabay/d

Podwyżki cen prądu nie będzie

ENERGIA \ Rząd musi szczególnie zadbać o uboższą część społeczeństwa

numer 2486 - 19.11.2019Gospodarka

Podwyżki cen prądu dla odbiorców indywidualnych nie będzie. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało – zapewnił w poniedziałek Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Także Jerzy Kwieciński, były minister finansów, inwestycji i rozwoju, podkreślał, że rząd powinien zaproponować wsparcie indywidualnym odbiorcom.

Sasin w poniedziałkowej rozmowie na antenie RMF FM był pytany, czy w przyszłym roku będzie podwyżka cen prądu. – Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie i zrobimy wszystko, żeby tak się stało – odpowiedział. W wypadku firm wzrost cen energii jest prawdopodobny. – Ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm. Dla tych małych i średnich udało się utrzymać ceny, ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika z rynkowych cen wytwarzania energii – stwierdził Sasin.

Pytany o podział kompetencji po likwidacji dotychczasowego Ministerstwa Energii i powołaniu dwóch nowych ministrów – Michała Wosia ds. środowiska i Michała Kurtyki dszawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama