reklama


​W trosce o budżet i lepsze zdrowie Polaków

numer 2486 - 19.11.2019Gospodarka

PODATKI Podniesienie akcyzy na alkohol i tytoń ma ściśle finansowy cel, ale wpłynie też na zdrowotność Polaków. Większa akcyza, co pokazują badania, zmniejsza korzystanie z tych używek – podkreślają przedstawiciele rządu. – Alkohol jest dla ludzi, ale wszyscy powinniśmy korzystać z niego z umiarem – apeluje premier Mateusz Morawiecki.

Alkohol dla wielu ludzi jest ucieczką od problemów dnia codziennego. Chcemy budować społeczeństwo, w którym tych problemów będzie jak najmniej, a ludzie nie będą pozostawieni sami sobie. Chcemy budować państwo dobrobytu, a dobrobyt to coś więcej niż tylko wysokie dochody. To również zdrowie, wolność od stresu, pewność jutra – powiedział premier Mateusz Morawiecki, komentując na łamach „Super Expressu” projekt podniesienia akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe.

Szef rządu podkreślił, że alkoholizm to poważny problem, który dotyka ludzi w całym kraju i z każdej grupy społecznej. – Kiedy czytam, że codziennie sprzedaje się nawet 3 mln tzw. małpek z wódką, z czego nawet milion przed południem, to jestem niezwykle zaniepokojony. Alkohol jest dla ludzi, ale wszyscy powinniśmy korzystać z niego z umiarem – zauważył Morawieckizawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama