reklama


Arcybiskup Paetz spoczął w rodzinnym grobowcu

​pogrzeb \ Ostatnia droga duchownego

numer 2486 - 19.11.2019Kościół

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom arcybiskup Juliusz Paetz nie spoczął wczoraj w poznańskiej katedrze, ale na cmentarzu na poznańskiej Starołęce. – W trosce o jedność Kościoła proszę wszystkich wiernych o to, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu. Jestem przekonany, że sytuacja, w której znaleźliśmy się dzisiaj, posłuży do oczyszczenia Kościoła poznańskiego – stwierdził wczoraj abp Stanisław Gądecki.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się rano w katedrze poznańskiej. Miały one charakter prywatny i nie wpuszczano na nie przypadkowych osób. Nad wszystkim czuwały służby.

– W związku ze śmiercią ks. abp. Juliusza Paetza pragnę podkreślić kilka faktów z przeszłości i – za pośrednictwem środków społecznego przekazu – zwrócić się do wszystkich z krótkim przesłaniem: 2001 r. – komisja kierowana przez abp. Antoniego Stankiewicza dla zbadania wiarygodności oskarżeń przekazała swoje wnioski Stolicy Apostolskiej, 2002 r. – św. Jan Paweł II przyjął dymisję abp. Juliusza Paetza, 2002 r. – kard. Giovanni Battista Re zalecił, aby abp senior nie przewodniczył publicznym czynnościom liturgicznym, 2002 r. – śwzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama